zestaw nagłaśniający acoustic

Zestaw ACOUSTIC

Zestaw nagłośnieniowy dla obiektów o bardzo trudnej akustyce i dużym czasie pogłosu. Jeżeli na Państwa obiekcie panują właśnie takie warunki akustyczne, uniemożliwiając użytkownikom sprawne prowadzenie zajęć i obsługę występów i przemówień, to nasza oferta jest doskonałym rozwiązaniem Państwa problemu.

Technologia : 100V

Czym różni się ten zestaw od innych?

System ACOUSTIC zaprojektowany został w oparciu o liniowe matryce głośnikowe o rozszerzonej przestrzeni odsłuchowej. Odpowiednia filtracja i rozmieszczenie poszczególnych głośników wewnątrz kolumny zapewnia zwiększoną kierunkowość emisji dźwięku. Każdy z głośników składowych emituje sygnał o odpowiednim paśmie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowane głośniki umożliwiają niewiarygodnie czystą i naturalną reprodukcję dźwięku, co zapewnia doskonałą zrozumiałość zarówno mowy jak i muzyki.

Różnica między konwencjonalną kolumną głośnikową a liniową matrycą głośnikową jest zauważalna w kilku aspektach. Matryca zapewnia jednorodną dystrybucję dźwięku w całym nagłaśnianym obszarze: nie za głośno z przodu i nie za cicho z tyłu. Całe pasmo akustyczne jest równomiernie słyszalne w każdym punkcie nagłaśnianego pomieszczenia. Matryca ma większe pole pokrycia, przez co może obsługiwać większą liczbę osób, które będą słyszeć mowę i muzykę z wysoką zrozumiałością. Wszystkie te cechy składają się na odbiór bardzo naturalnego dźwięku w całej przestrzeni odsłuchowej.

Zaawansowana filtracja stosowana w matrycy powoduje zwiększenie kąta promieniowania emitowanej wiązki w płaszczyźnie pionowej dla wysokich częstotliwości. Oznacza to zmniejszenie właściwości skupiających w zakresie wysokich tonów. Przykładowo dla częstotliwości 4 kHz kąt promieniowania w pionie wynosi ciągle 22°. Wyjątkowo duży kąt promieniowania 132° w poziomie przy częstotliwości 4 kHz oznacza bardziej naturalne odtwarzanie dźwięków przez pojedynczy głośnik w znacznie większym obszarze odsłuchowym.

"Jednostką napędową" systemu jest wysokiej jakości cyfrowy powermikser klasy D all-in-one, czyli wszystko czego potrzebuje użytkownik zamknięte w jednej obudowie o nowoczesnym designie i przejrzystym interfejsie. Na pokładzie powiermiksera znajduje się m.in : Wbudowany Media-Player, 5 wejść MIC/Line , 3 wejścia stereo, 3 wyjścia Master, każde z niezależną 7-pasmową korekcją. Zaawansowane przetwarzanie sygnału mikrofonowego – kompresor/limiter, funkcja talkover. Złącze USB typ A umożliwia połączenie z PC lub MAC w celu nagrywania (48kHz) lub odtwarzania sygnału z playbacku. Drugie złącze USB pozwala na wygodne podłączenie zewnętrznego nośnika danych (pendrive, zewnętrzny dysk) w celu odtworzenia sygnału w formacie MP3 lub WAV. Wyjście Master B wyposażono w linie opóźniającą, co pozwala na synchronizację rozproszonych systemów w instalacjach oddalonych od siebie do 50 metrów. W bogatym menu znajdziemy również filtry „LPN”, presety dla funkcji talk-over oraz szeroką gamę możliwości routowania sygnałów. Wygodną obsługę sekcji efektów i przetwarzania sygnału zapewnia obrotowy enkoder oraz kontrastowy, ciekłokrystaliczny wyświetlacz.

W zestawie ACOUSTIC znajdują się również dwa mikrofony bezprzewodowe o zasięgu 100m, pracujące w paśmie UHF. Odporne na sprzężenia i zakłócenia mikrofony w solidnych obudowach świetnie spisują się podczas występów wokalnych oraz przemówień. Każdy z mikrofonów ma możliwość wyboru 1 z 1000 kanałów UHF, dzięki czemu na obiekcie można używać wielu mikrofonów bezprzewodowych, bez obawy o ich wzajemne zakłócanie się.

W podstawowej wersji zestaw składa się z poniższych elementów, ale można go rozbudować o dodatkowe urządzenia, jak również dopasować ilość głośników do powierzchni danego obiektu:

  • 8x Liniowa matryca głośnikowa
  • 1x Powermikser z wbudowanym Media-Playerem
  • Zestaw dwóch wysokiej jakości mikrofonów bezprzewodowych